به نام خدا

پایگاه حقوقی ویج ایران

به مدیریت ” ” با هدف ترویج و انتشار مقالات و اخبار پیرامون علم حقوق از ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۰ کار خود را آغاز نمود.

سعید چگینی

ایران‌ویج واژه‌ایست فارسی برگرفته از واژهٔ اوستایی ایرییانم وَئِجه یا ایرییانم وَئِجو (Airyanəm Vaējah ٬ Airyanəm Vaējō) به معنی «سرزمین ایرانیان» یا «بنگاه و پایگاه اصلی ایرانیان» و نام اسطوره‌ای سرزمینی است که ایرانیان در آغاز در آن می‌زیستند.
این واژه در زبان پهلوی به «ایرانویج» تبدیل شده است. خود این واژه ایرانویج واژه مرکبی است که از دو جزء ترکیب یافته است. بخش نخست آن ایران و بخش دوم آن ویج است و «ویج» به معنی نژاد است و در زبان فارسی بیج از این ریشه است. از اینرو ایرانویج به معنی نژاد و ریشه ایرانیهاست.

سعی ما از ابتدا بر آن بوده تا با انتشار روزانه مقالات و اخبار حقوقی بتوانیم از طرفی موجبات آشنایی فارسی زبانان با مفاهیم حقوقی ایران را فراهم نموده و از طرف دیگر به ارتقاء هر چه بیشتر سطح معلومات دانشجویان و علم آموزان رشته حقوق در کلیه سطوح تحصیلی کمک نماییم.

امیدواریم به این هدف والا دست پیدا نموده و باعث آشنایی آشنایی هر چه بیشتر مردم با حقوق آنان شویم تا بتوانیم کمتر شاهد تضییع حقوق افراد در جامعه باشیم.

از شما اساتید، دانشجویان و علم اندوزان گرامی خواهشمندیم با ارسال نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود، ما را در رسیدن به اهدافمان یاری نمایید.  فرم تماس با ما پل ارتباطی ما با شماست.

خدایا چنان کن سرانجام کار

تو خشنودی باشی و ما رستگار